Instagram’da 32.000’den fazla takipçisi olan Vlogger ve Nail Stylist Zeynep, nam-ı diğer Benimelim ile çok sevdiği Nail Art çalışmaları ile ilgili konuştuk.

  1. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? 

Ben Zeynep. 26 yaşındayım. İstanbul’da yaşıyorum. Mimarım. Yoğun iş temposunun stresini Nail Art ile atıyorum diyebilirim.

  1. Nail Art ile nasıl ilgilenmeye başladınız? Nelerden ilham alıyorsunuz? 

Nail Art’a yaklaşık 2 sene önce bir erkek arkadaşımın tavsiyesi ile başladım. Oje koleksiyonum vardı ve bunu değerlendirmemi, el yeteneğimle birleştirip Nail Art yapmamı öneren garip ama bir erkek oldu 🙂 Bu şekilde başladım. Sonrasında sevgilimin destekleri ve fikirleri ile hesabımı büyütüp geliştirdim diyebilirim. Esinlendiğim şeyler çoğunlukla çevremdeki objeler, doğa ve hayal gücüm. Üslubum ise daha çok pastel tonlarında renkler ile yaptığım çiçekler, vintage desenler, cupcake vs. gibi sevimli konseptler…

  1. Tırnaklarınızın ve ellerinizin bakımını nasıl yapıyorsunuz? Kullandığınız doğal yöntemler ya da ürünler nelerdir? Okuyucularımıza bu konuda önereceğiniz tüyolar ya da püf noktaları var mıdır? 

Tırnak ve el bakımımı kendim yapıyorum. Tırnak etlerini kesmeyi tercih etmiyorum. Geriye iterek temizliğini sağlıyorum. Evde yapılabilecek bir tırnak beyazlatma yöntemim var. Diş macunu ve limon kullanıyorsunuz. Bununla ilgili Youtube kanalımda hazırladığım videoyu mutlaka izleyin 🙂 Bunun dışında tırnak etlerinizi yumuşatmak için el kreminizin içerisine şeker karıştırıp tırnak kenarlarınızı ovalayın. Son olarak zeytinyağı ile masaj yapın. Ben oldukça faydasını gördüm.

  1. Nail Art alışverişi yaptığınız yerler nerelerdir? Daha çok hangi türde ürünleri kullanıyorsunuz? 

İlk alışverişimi Ebay sitesinden yapmıştım. Oldukça uygun fiyatlı ürünler bulabilirsiniz. Baskı stampa diskleri, fırçalar, süsler… Ancak geliş süresi 2-3 haftayı buluyor. En çok kullandığım ürün, noktalama kalemi ve ince uçlu fırça tabii. Noktalama kalemini Flormar gibi firmalardan ya da Instagram’da Nail Art ürünlerinin satışını yapan hesaplardan bulabilirsiniz. Evdeki objelerden; tel toka, tükenmez kalem ucu, kürdan yardımıyla da aynı performansı yakalıyorsunuz. Yine Youtube kanalımda bununla ilgili detaylı bir videom var, izleyebilirsiniz. İnce uçlu fırça için de bahsettiğim yerler dışında, kırtasiyelerin resim bölümlerinden 0,3-0,5 uçlu her hangi bir marka alabilirsiniz.

  1. Eklemek istedikleriniz? 

Nail Art kesinlikle yaparken kafanızı dağıttığınız, eğlendiğiniz bir uğraş… Tırnaklarınız, sürekli yanınızda taşıdığınız minik resim tuvalleriniz gibi oluyor 🙂

Benimelim’i Instagram’da @benimelim  ve Youtube’da da benimelim ismiyle takip edebilirsiniz. Nail Art’a başlayanlar için teknikler, bakım rutinlerini, püf noktaları ve Nail Art yapılışlarını paylaşıyor.