BASF, MakeUp in Paris fuarında 2016 ve 2017 renk trendlerini açıkladı. 2016’da sonsuz güzellik hissiveren “Antik Bilgelik” trendi hâkim olacak. Antik dünyanın güzellik ideallerine dayanan bu akım, aydınlatılmış yanaklar, altın varaklı vurgular ve bronz parıltılar ile ilkbahar defilelerinde yansıtılan Rönesans ve Romantik dönemlerden ilham alan bir estetik çağrısında bulunuyor.

BASF trend araştırmasına göre altıntonları 2017’de yine gündemde olacak ancak odak noktasıbronz, platin ve şampanya rengine kayacak. BASF’nin“Alive” adlı2017 özel koleksiyonu, doğada bulunan göz alıcı renklerden ilham alan bir renk seçkisi sunuyor. İlk kez görücüye çıkan koleksiyon, dolgun meyveleri anımsatan çekici yeşiller, cesur maviler ve patlayan pembeler gibi doygun ve yoğun renkler sunuyor.

Göz alıcı renk geçişi efektleri

BASF, kapsamlı bir pazar araştırmasının ardından, 2016 ve 2017 güzellik trendlerini etkileyecek kültürel faktörleri belirledi. MakeUp in Paris fuarında araştırma sonuçlarını paylaşan BASF, bu trendler ışığında kozmetik üreticilerine çözümler sunuyor.Örneğin altın tonların önem kazanacağı 2016 için BASF, altın sentetik mikanın yeni nesli olan Chione™ CelestialGold’u içerecek şekilde altın inci portföyünü genişletti.

En son defile trendlerinde klasik kesimler, sonsuz tarzlara bir canlılık ve titreklik dokunuşu getiren parlak bir dokuyla yeniden yorumlanıyor. BASF’nin renk geçişli pigmentleri, üreticilerin hem kozmetik hem de kişisel bakım segmentlerinde bu trendden faydalanmasını sağlıyor. En son pigment teknolojisini kullanan Reflecks™ MultiDimensions ve MultiReflections™ serileri, çarpıcı bir pırıltı efekti ve görsel boyut sağlayarak göz alıcı renk geçişi efektlerini mümkün kılıyor.

BASF Avrupa Kişisel Bakım Pazarlama Müdürü ValeriePian-Parison, “Müşterilerimize, tüketicilerde gerçek anlamda yankı uyandıracak ürün ve marka deneyimleri oluşturmaları konusunda yardımcı olabilmek için bölgesel ve global gelişmelerin yanı sıra en son defileleri de yakından takip ediyoruz” dedi.

BASF, “İnovasyonTurnesi”nde ve makyöz yarışmasında temsil edildi

Süte benzer dokusu ve altınımsı görünümü ile nitelendirilen “Luminous Skin Serum toOil” ile BASF, “İnovasyon Turnesi” fuarında da temsil edildi. Bu özel fuar alanı, “Makyaj İnovasyonu Turnesi” jürisi tarafından seçilen yeni çözümlere ayrıldı. Buna ek olarak BASF, ilk “Paris Boks Ringinde Makyaj” etkinliğini destekleyecek. Brezilyalı MakyözMily’nin liderliği ve hakemliği altında Paris Makyaj Atölyesi öğrencileri, “Yirmili Yıllar”, “Demimonde Yılları” ve “Çiçek Yıllarından Saray Yıllarına” temalarını resmetmek üzere BASF’ninefekt pigmentleri Chione™ Celestial Gold, ReflecksTMMultidimensionGlistening Gold, Chione™ Pixel White ve Cloisonné® VividRed’i kullanacak.