Pek çok insan saç renginin şampuan nedeniyle solduğunu düşünse de araştırmalar yalnızca suyun, saç rengini soldurmada tek başına yeterli olabileceğini gösteriyor. Saçlarımızda doğal olarak bulunan mum benzeri bir madde saçı “su geçirmez” hale getirip koruyarak, saçın pigment yoğunluğunu korumasını ve parlamasını sağlıyor. Ancak saç şekillendirme işlemleri ve güneş ışığına maruz kalmak bu koruyucu tabakanın kolayca yıpranmasına sebep olarak saçı gözenekli hale getirdiğinden, suyun emilimi kolaylaşıyor. Bu da boyanın ardından suya maruz kaldığında rengini kaybeden saçların mat ve ışıltısız görünmesine neden oluyor.

Koleston saç boyaları saç dokusunun derinine işleyerek daha kalıcı ve daha yoğun renkte sonuçlar sağlarken, SKF teknolojisi de suyun saça nüfuz etmesini zorlaştırmaya yardımcı oluyor. Koleston’un suya dayanıklı formülü, Yoğun Parlaklık Veren Bakım Kürü ile Wella’nın saçın doğal “su geçirmez” tabakasını taklit eden eşsiz teknolojisini kullanarak yıkama nedeniyle oluşacak renk kaybını en aza indiriyor; rengin ve ışıltının daha kalıcı olmasına yardımcı oluyor. Koleston,135 yıllık ekspertizi ile Avrupa’nın 1 numaralı kuaför markası* olan Wella ile saç boyama ve saç bakımını birlikte götütürken, saç boyasında harikalar yaratıyor.

Saç rengini ilk kez Koleston 6/4 Kızıl Bakır ile değiştiren Koleston Marka Elçisi Özge Özpirinçci, “Saçlarımın yoğun rengini ve ışıltısını korumak benim için çok önemli. Koleston’un yeni SKF teknolojisi sayesinde saçlarım ne kadar sık yıkanırsa yıkansın renk yoğunluğunu ve ışıltısını kaybetmiyor. Koleston ile hep hayal ettiğim renge sahip olurken, saçlarım doğal kıvırcıklığını da koruyor. Bu yoğun ve ışıltılı kızıl renk için sadece Koleston’a güveniyorum” diyor.

*Wella, Avrupa’nın 1 numaralı kuaför markası, Euromonitor Intl., RSP; 2013