2 çocuk annesi Beth Belshaw 34 yaşında, İngiliz saç tasarımcısı… Elinde beğendiği saç modelinin fotoğrafıyla gelen müşterileri için o saç modellerini yeniden tasarlamayı çok seviyor. Düğünler, mezuniyet baloları, özel çekimler ve çocuk etkinlikleri için saç tasarlıyor. Özellikle kız çocukları için yaptığı tasarımlara bayıldık. Beth’le yaptığı saç tasarımları ile ilgili konuştuk.

Saç tasarımı yapmaya ne zaman ve nasıl başladınız?

Her zaman saç örmeyi çok seviyordum fakat ilk kızım 2 yaşındayken 2009 yılında saçları çok uzundu ve YouTube’dan modellere bakmaya başladım ve onun saçında denedim. Herkes bana saç tasarımcısı olduğumu ve kızımın saçlarını örmeye devam edip etmeyeceğimi sormaya başladı. Ben de geçen Nisan ayında Sweethearts Hair Design’ı açmaya karar verdim. Her türlü zamana, etkinliğe uygun olarak insanların saçlarına şekil vermeyi, tasarlamayı çok seviyorum. İlham için sürekli olarak Instagram ve Pinterest’e bakıyorum. Son zamanlarda Facebook’da öğretici video’lara da yer vermeye başladım. Planım ise Sweethearts Hair Design’ı Youtube kanalına dönüştürmek…

Nelerden ilham alıyorsunuz?

En favori talebim, insanların yapmamı istediği stilin fotoğrafını göstermeleri ve o modelleri yeniden yaratmak… Meydan okumayı ve zorlukları seviyorum. Tatlı örgülere ve buklelere bayılıyorum. Bu durumu işlerimde de görebilirsiniz.

Kız çocukların saçlarını yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?

Kızımın saçlarını yıkarken Argan yağı kullanıyorum. Argan yağı, saçların uçuşmasını engelliyor ve kontrol ediyor. Aynı zamanda saça stil vermeden önce, saçtaki düğümleri açmak için dolaşık saçları açan bir sprey kullanıyorum; ondan sonra Tangle Teezer Tarak ile tarıyorum. Eğer kıvırcık saç ise, her zaman ısı koruyucu sprey kullanıyorum.

En son olarak şunu söylemek isterim ki, eğitimli bir saç tasarımcısı değilim. Sadece saçlara şekil vermeyi ve onlarla oynamayı seven bir anneyim. İlk önce, yaptığım örgüler biraz dağınıktı. Fakat bu işe devam ettim ve çok pratik yaptım. Umarım ki, insanlar öğretici videolarımla eğlenirler ve farklı stilleri öğrenirlerken kolayca takip edebilirler.

Beth, Facebook hesabından saç örgüsü modellerini nasıl yaptığına dair videolar da paylaşıyor. Yakında Youtube hesabını açmak için hazırlanıyor.

Beth Belshaw’ internetten takip etmek isteyenler için adresler:

www.sweetheartshairdesign.co.uk

Facebook.com/sweetheartshair

Pinterest.com/Sweetheartshair

Instagram.com/sweethearts_hair_design