Oleg Cassini, 2016 gelinlik ön koleksiyonu ile yine hayalleri süslemeye devam ediyor. 2016 trendlerini en şık biçimde yansıtan modellerde, 3 boyutlu çiçekler, tüyler, illüzyon efektleri, belden kalçaya doğru kabarık volanlı etekler ve kabarık kat kat etek kesimleri öne çıkıyor. Bu sezon kısa gelinliklerde de yine keyifli modeller yer alıyor. Birbirinden çekici bu zarif gelinlikler, 2016’nın trendlerini bugünden yakalamak isteyen gelin adaylarını Oleg Cassini mağazalarında bekliyor.

Oleg Cassini’nin 2016 ön koleksiyonunu ile hayalleri süsleyen gelinlik tasarımlarına yenileri ekledi. 2016’nın öne çıkan gelinlik detaylarını en şık şekilde yansıtan koleksiyon, trendleri bugünden yakalamak isteyen gelin adaylarını bekliyor. Koleksiyonda romantik ve klasik kesimlere, modern dokunuşlar ve hareketli detaylar eşlik ediyor. Öne çıkan trendler arasında, 3 boyutlu çiçekler, tüyler, illüzyon efektli beden kesimleri, belden kalçaya doğru kabaran volanlı modeller ve kat kat kabarık etekler bulunuyor.

Romantik 3 boyutlu çiçekler

2015 sezonundaki gelinliklerde de sıkça kullanılan 3 boyutlu süslemeler, romantik gelinliklere çok modern bir hava katıyor. Geniş çiçekli aplikeler ya da ışıltılı boncuklardan oluşan küçük çiçekler tarzı bezemeler, gelinliklerin daha canlı görünmesini sağlıyor.

Tüy detaylarını bu sezon daha çok göreceğiz

2016’da daha çok öne çıkacak olan tüy detayları ise, kimi zaman eteklerin tümünü kaplarken, kimi zaman bel kısmında ufak neşeli dokunuşlar olarak tasarımlara yansıyor. Tüyler bu sezon, başlı başına bir tarz olarak öne çıkıyor.

Dikkat çekici illüzyon efektler

Gelinliklerin beden kısımlarında kullanılan ve dantel aplikelerle oluşturulan illüzyon efektler, gelinliklere romantizm kadar merak uyandırıcı bir hava da katıyor. Geçtiğimiz yıl ipuçlarını vermeye başlayan illüzyon efektler, bu yıl en dikkat çekici halleriyle karşımızda.

Volanlı etekler ve kat kat kesimler ile zengin ve dolgun görünüm

Belden kalçaya doğru kabaran volanlı etekler ise, hem hafif tüllerle kaplı A kesim modellerde, hem de satenin dolgun duruşunu yansıtan modellerde kullanılarak, gelinliklere daha hareketli bir görünüm katıyor.

Kabarık kat kat etekler, kullanıldığı modele göre, gelinliği tamamen farklı bir havaya sokuyor. Hangi model olursa olsun, bu detay gelinliğe daha dolgun bir doku ve zengin bir görünüm katıyor.

Kısa gelinliklerin yükselişi

Kısa kesimlerde ise, bu yıl daha büyük bir çeşitlilik var. Etek boyları iyice kısalan keyifli minilerden, boncuklarla süslü diz üstünde kalan A kesim modellere kadar farklı birçok seçenek tercihini kısa gelinlikten yana kullananları bekliyor. Kısa gelinlikleri genellikle nikah, after party ya da kokteyllerde görmeye alışkınız. Ancak artık tüm dünyadaki trendlerle birlikte Türkiye’de de daha çok gelin adayı asıl parça olarak kısa gelinlikleri tercih ediyor.

Monako Prensesi Grace Kelly ve First Lady Jacqueline Kennedy gibi pek çok ünlü stil ikonu için hazırladığı kostüm ve tasarımlarla adını moda tarihine altın harflerle yazdıran Oleg Cassini’nin mirası günümüzde birbirinden zarif gelinlik ve abiye koleksiyonları ile yaşamaya devam ediyor. Siz de hayatınızın en özel günleri için mükemmel tasarımları Oleg Cassini’nin 7 mağazasından birine gelerek seçebilirsiniz.