Hazırlayan: İlke Matur /ilkematur@gmail.com

2016 yılı burcunuz için nasıl geçecek? İşte burçların ünlüleri ve burçların 2016 analizleri…

KOÇ (21 Mart-20 Nisan)

2016 yılında kişisel gelişim konularında eğitimler alabilir, akademik çalışmalar yapabilirsiniz. Yabancılarla ilişkiler, yurtdışı seyahatleri, akademik konular, hukuksal konular gündeminizde olabilir. Bu konularda sorumluluklarınız artabilir. Eylül ayına kadar olan dönemde yeni iş fırsatları ile karşılaşabilirsiniz. Mesleki anlamda kendinizi geliştirebileceğiniz bir dönem. Yılın ilk yarısı sağlığınıza daha fazla eğilmek durumunda olabilirsiniz. Eylül ayına kadar olan dönemde yeni iş imkanları ile karşılaşabilirsiniz. Ancak çok fazla çalışmak durumundasınız da. Neyse ki Eylül sonrasında bu çalışmalarınızın karşılığını alabileceğiniz imkanlarla karşılaşmanız olası. Eylül sonrası bekar Koç’lar var olan ilişkilerini ciddi boyuta taşıyabilirler. Ortaklaşa girişimlerde şans sizden yana olacak.

Koç Burcu Ünlüleri: Lady Gaga, Seren Serengil, Okan Bayülgen, Nurgül Yeşilçay

Koç burcunun en ünlülerinden biri tarzı ile her zaman dikkatleri üzerine toplayan Lady Gaga

Koç burcunun en ünlülerinden biri, tarzı ile her zaman dikkatleri üzerine toplayan Lady Gaga

 

BOĞA (21 Nisan-20 Mayıs) 

2016 yılında finansal alanda sorumluluklarınız artabilir. Kredi, borç, vergi konuları gündeminizi meşgul edecek. Ancak Nisan ve Haziran aylarında bu konularda krizler, endişeler yaşayabilirsiniz. Bu dönem beklemede kalmanızı öneririm. Eylül ayına kadar aşk, çocuklar, yaratıcılık konularında şans sizden yana. Bu dönemde yaratıcı işlere imza atabilirler. Yeni hobiler edinebilirsiniz. Bekar Boğa’lar için aşk birçok kez karşılarına çıkabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen Boğa için de iyi bir dönem. Genel olarak yılın ilk yarısı hayattan keyif alabilecekleri bir dönem. Ailenizden gelecek destekler ile geleceğiniz ile ilgili planlarınıza şekil verebilirsiniz. Eylül ayından sonra iş ortamında çok çalışacağınız ve oldukça verimli olacağınız bir dönem. Sağlığınıza daha fazla önem verebilirsiniz.

Boğa Burcu Ünlüleri: Uma Thurman, Sanem Çelik, Barbra Streisand, Demet Akalın, Demet Evgar

Boğa Burcunun en zarif kadınlarından Uma Thurman

Boğa Burcunun en zarif kadınlarından Uma Thurman

İKİZLER (21 Mayıs-21 Haziran)

2016 yılı, evliliğiniz, ilişkileriniz ve ortaklaşa işler ile ilgili konularda sorumluluklarınız artması ile test edileceğiniz bir yıl olacak. İlişkileriniz, evliliğiniz ile ilgili sorumluluklarınız kendinizi kısıtlanmış hissetmenize yol açabilir. Nisan-Haziran aylarında bu konularla ilgili keskin kararlar almamanızı öneririm. Bekar Yay’ların bu yıl hayatlarına giren partnerler sizi kısıtlayan durumlar getirebilir ya da sizden yaşça büyük kişiler olabilir. Eylül ayına kadar olan dönemde ev, aile, iç dünyanız, ebeveynleriniz ile ilgili konularda fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ailenize yeni bir üye katılabilir, evi yenileyebilir, daha büyük bir eve taşınabilirsiniz. Genel olarak yılın ikinci yarısı çok daha keyifli bir yıl olacak. Eylül ayından sonra hayatınızın aşkı ile tanışabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler için de iyi bir dönem.

İkizler Burcu Ünlüleri: Marilyn Monroe, Angelina Jolie, Nicole Kidman, Heidi Klum, Nilüfer, Nehir Erdoğan

Angelina Jolie ikizler burcunun en ünlülerinden

Angelina Jolie ikizler burcunun en ünlülerinden

YENGEÇ (22 Haziran-22 Temmuz)

2016 yılında çalışma ortamınızda daha fazla sorumluluklar alabilir, daha fazla çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak sizin kariyer alanınızdaki gelişiminiz için bu çabaların oldukça önemli olduğunu unutmayın. 2018 yılında bu çalışmaların karşılığını fazlasıyla alabileceksiniz. Bu tempo içinde sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Özellikle Nisan-Haziran aylarında enerjinizi düşmüş hissedebilirsiniz. Eylül ayına kadar kardeşler, yakın çevrenizden, anlaşmalardan gelecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Çok fazla seyahat yapmanız gerekebilir. Yeni bir araç alabilir ya da aracınızı yenileyebilirsiniz. Eylül ayından sonra ev, aile, ebeveynleriniz, özel hayatınızla ile ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Taşınabilir, ev alabilirsiniz.

Yengeç Burcu Ünlüleri: Serenay Sarıkaya, Lady Diana, Müjde Ar, Sezen Aksu, Türkan Şoray, Pamela Anderson

Talihsiz bir kazada hayatını kaybeden Lady Diana'yı Naomi Watts canlandırmıştı.

Talihsiz bir kazada hayatını kaybeden Lady Diana’yı Naomi Watts canlandırmıştı.

ASLAN (23 Temmuz-22 Ağustos)

2016 yılı aşk hayatınız, , çocuklar (özellikle çocukların eğitimi),  hobileriniz alanında sorumluluklar alacağınız bir yıl. Kendinizi bu konularda bir parça kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Diğer taraftan bir hobinizi daha kalıcı hale dönüştürebilir, bu işten para kazanabileceğiniz bir noktaya getirebilirsiniz. Sizden yaşça büyük ya da daha olgun biriyle aşk ilişkisi yaşayabilirsiniz. Nisan-Haziran aylarında riskli yatırımlar yapmamanızı öneririm. Eylül ayına kadar olan dönemde daha çok çalışmak durumunda kalabilir ancak kazançlarınızın artacağı birçok fırsat ile karşılaşabilirsiniz. Eylül ayından sonra anlaşmalar, seyahatler, kardeşler, yakın çevre, yayıncılık konularında fırsatlar, önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Aslan Burcu Ünlüleri: Jennifer Lopez, Madonna, Zuhal Olcay

Aslan Burcunun en ünlülerinden biri de Jennifer Lopez güçlü saçları ile burcuna çok yakışıyor.

Aslan Burcunun en ünlülerinden biri de Jennifer Lopez güçlü saçları ile burcuna çok yakışıyor.

BAŞAK (23 Ağustos-22 Eylül)

2016 yılında eviniz aileniz ile ilgili konularda sorumluluklarınızda artış olabilir. Kendinizi bu konularda kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Ailesi ile yaşayanlar ailelerinden ayrılıp, başka bir eve, başka bir şehre taşınabilir. Evden çalışmak için verimli bir dönem. Eylül ayına kadar olan dönemde başta ilişkiler olmak üzere birçok konuda fırsatlarla karşılaşabileceğiniz bir yıl sizi , bekliyor olacak. Evli olanlar ilişkilerine biraz daha odaklanacaklar. İş hayatınızda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu dönemde kilo almamaya dikkat edin.  Eylül ayından sonra ise kazandığınız parada artış olabilir ve yeni kazanç kapıları açılabilir. Ortaklaşa işlerden para kazanmanız mümkün. Sanatsal alandaki yeteneklerinizin farkına varabilirsiniz.

Başak Burcu Ünlüleri: Cameron Diaz, Sophia Loren, Gülben Ergen, İclal Aydın

Başak burcunun tatlı sarışını sempatik tavrı ile büyülüyor.

Başak burcunun tatlı sarışını Cameron Diaz sempatik tavrı ile büyülüyor.

TERAZİ (23 Eylül-22 Ekim)

2016 yılı kardeşleriniz, yakın çevreniz, anlaşmalar, yolculuklar, yayıncılık, iletişim konuları sizi oldukça meşgul edecek. Bu alanlarda alacağınız sorumluluklar sizi kısıtlanmış hissettirebilir. Özellikle bu konulara ilişkin sonbahar aylarında stresli durumlar olabilir. Bu kişilerle aranıza mesafe de girebilir. Genel olarak yılın ikinci yarısı Teraziler için oldukça iyi bir dönem. İlk yarısında ise kendinize olan güveninizi kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz. Bu nedenle birçok konuyu ve girişimlerinizi rölantiye almanızı öneririm. Eylül ayından sonra sizin döneminiz başlıyor. Başta ilişkiler olmak üzere birçok konuda şanslı bir döneme giriyorsunuz sevgili Teraziler. Evlenebilir, çocuk sahibi olabilirsiniz. Yeni iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Çevrenizi genişletebilirsiniz.

Terazi Burcu Ünlüleri: Kate Winslet, Monica Belluci, Ayşegül Aldinç, Hülya Avşar, Ebru Gündeş

Terazi kadınının çekiciliğinin en güzel örneklerinden Kate Winslet

Terazi kadınının çekiciliğinin en güzel örneklerinden Kate Winslet

AKREP (23 Ekim-22 Kasım)

2016 yılında finansal açıdan endişeleriniz artabilir. Bu yıl para harcamaktan çok, paranızı biriktirmenizi öneririm. Parasal deneyimleriniz, paraya olan bakış açınızı değiştirebilir.  Yeteneklerinizden para kazanabilirsin. Sonbahar ayları herkes için zor bir dönem. Özellikle bu aylarda finansal riskler almamalı, harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Eylül ayına kadar olan dönemde daha fazla sosyalleşebilir, arkadaşlarınız ile daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınızın desteğinizi alabilirsiniz. Eylül ayından sonra içsel gelişiminiz için iyi bir dönem. Bu dönemde içe dönmek ve her şeyi biraz rölantiye almak size çok iyi gelecektir. Bu dönemde spritüel konularla ilgilenebilir, evden çalışmak isteyebilirsiniz.

Akrep Burcu Ünlüleri: Arzum Onan, Demi Moore, Emma Stone, Jodie Foster, Julia Roberts

Amerikalı yıldız tenine çok yakışan saç rengi ve bob stil saçlarıyla.

Amerikalı yıldız tenine çok yakışan saç rengi ve bob stil saçlarıyla.

YAY (23 Kasım-21 Aralık)

2016 yılında hayatınızın kişisel alanında birçok konuda sorumluluklarınız artabilir. Mesela çocuk sahibi olabilir, evlenebilir, iş sorumluluklarınız artabilir. Ancak bu dönemde siz özgür ruhlu Yay’lar kendilerini fazla kısıtlanmış hissedebilirler. Unutmayın bu da kişisel gelişimlerimiz için geçmemiz gereken bir test. Eylül ayına kadar olan dönemde kariyer alanında birçok fırsatla karşılaşabilirsiniz. Bu daha fazla iş yükü ve daha fazla çalışmanız anlamına geliyor. Sonbahar aylarında burcunuzda geri gidecek olan Mars’dan dolayı özellikle ilişkiler ve işinize ilişkin riskli kararlar almamalısınız. Yılın ikinci yarısı ise oldukça keyifli geçecek. Sosyal networkünüz genişleyebilir. Arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Kariyer alanında yeni yetenekler geliştirebilirsiniz.

Yay Burcu Ünlüleri: Tuba Ünsal, Atiye, Azra Akın, Göksel, Milla Jovovich, Rita Ora

Göksel sevilen şarkıları ile Yay Burcu üretkenliğini yansıtıyor.

Göksel, sevilen şarkıları ile Yay Burcu üretkenliğini yansıtıyor.

OĞLAK (22 Aralık-20 Ocak)

2016 yılı bilinçaltınız, iç dünyanız, korkularınız ile yüzleşmeniz gereken bir dönem olacak. Kontrolün elinizden alınmış olduğunu düşünebilirsiniz. Oğlak’ların da kontrolü başkalarına vermeyi öğrenme zamanı geldi. Bu dönem akışta kalma ve ruhsal bir arınma zamanıdır. Babanızı kaybetme korkusu ile yüzleşebilirsiniz. Özellikle sonbahar aylarında tüm bu konular daha dikkat çekici hale gelebilir. Diğer yandan Eylül ayına kadar olan dönemde yabancılar, eğitim, akademik konular, medya, yayıncılık, kişisel gelişiminiz açısından kendinizi geliştireceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. Yılın ikinci yarısı daha pozitif bir dönem. Eylül ayından sonra kariyerinize ilişkin yeni fırsatlar çıkabilir. İşinizi büyütebilir, evlenebilir daha göz önünde olabilirsiniz.

Oğlak Burcu Ünlüleri: Çağla Şıkel, Demet Akbağ, Kate Moss, Seda Sayan, Sienna Miller

Her zaman stil ikonu Kate Moss

Her zaman stil ikonu Kate Moss, Kerastase kampanyasının marka yüzüydü.

KOVA (21 Ocak-19 Şubat)

2016 yılı sosyal gruplar içinde, arkadaşlıklarınız açısından bazı elemeler yapmak durumunda hissedebilirsiniz. Sizden yaşça büyük dostlar edinebilirsiniz. Sosyal sorumluluklarda görev alabilirsiniz. Geleceğe ait beklentilerinizde motivasyonunuzu yüksek tutmalı, her zamankinden daha düzenli ve planlı çalışmalarınıza yön vermelisiniz. Eylül ayına kadar olan dönemde başkalarından kaynaklı miras, borç alacak gibi finansal olanaklar elde edebilirsiniz. Ortaklaşa girişimler için iyi bir dönem olabilir. Eylül sonrası ise yabancılar, yolculuklar, akademik konular, medya, yayıncılık açısından size önemli destekler gelebilir. Yapacağınız yolculuklar kendinizi geliştirmek adına oldukça faydalı olacaktır.

Kova Burcu Ünlüleri: Shakira, Sedef Avcı, Amy Winehouse, Ajda Pekkan, Candan Erçetin

Şarap kızılı saçlarıyla Candan Erçetin'in burcu olan Kova, otoriteyi sevmeyen yapısıya her zaman yeni fikirler peşindedir.

Şarap kızılı saçlarıyla Candan Erçetin’in burcu olan Kova, otoriteyi sevmeyen yapısıya her zaman yeni fikirler peşindedir.

BALIK (20 Şubat-20 Mart)

2016 yılında kariyer konuları oldukça gündeminizde olacak. 2016-2017 yılları boyunca sorumluluk almaktan korkabilirsiniz. Eğer düzenli ve planlı çalışırsanız, bu çabalarınızın karşılığını 2017 yılı sonunda fazlasıyla alabilirsiniz. Uzun vadeli kariyer başlangıçları yapabilirsiniz. Sonbahar aylarında daha çok çalışmak zorunda kalabilir, bunun altında ezilebilirsiniz. Ayrıca yine bu dönem üstleriniz ile stresli durumlar olabilir, onlarla gerginliklerden kaçının. Eylül ayına kadar olan dönemde ikili ilişkiler, evlilik, ortaklaşa işler açısından da oldukça iyi bir dönem. Eylül sonrası ise ortaklaşa işlerden gelen kazançlarda artış olabilir. Başkalarından gelen miras, borç alacak gibi konularda fırsatlar yaşayabilirsiniz.

Balık Burcu Ünlüleri: Rihanna,Beren Saat, Burçin Terzioğlu, Eva Longoria, Gülse Birsel, Kesha, Nebahat Çehre

Rihanna doğal çekiciliği, hırsı ve duygusal yapısı ile balık burcunun özelliklerini taşıyor.

Rihanna doğal çekiciliği, hırsı ve duygusal yapısı ile balık burcunun özelliklerini taşıyor.